contact@gotvimesofico.mk

15
јан

Печено воздушасто јајце

Толку едноставен рецепт, а толку вкусен! Тоест не е ни рецепт, туку идеја! FIC_0449Изматете белка од јајце со прстохват сол (по желба можете да додадете и малку оригано). 

Жолчката префрлете ја во сад од кој ќе можете да ја додадете, а да не се оштети истата.FIC_0445Од изматената белка направете облаче и со лажицата направете лежиште за жолчката. Додадете ја жолчката во вдлабнатината и ставете ја да се пече на 200 степени со вентилатор, 4 минути.FIC_0448Добивте одличен појадок или вечера! Децата ги обожаваат! 😉FIC_0450

You may also like
Медени колачиња (посно)
Лепчиња од соништата
Потпечена паста со брокула
Мини Калцоне

Остави коментар