contact@gotvimesofico.mk

17
јул

Брауни со 2 состојки

Сакаш брз рецепт? Па уште и благ? Еве рецепт што може да го направат и децата! 😉

Четири јајца ставете ги во миксер и пуштете ги да се матат! Откако ќе добијат пенаста структура додадете им 1 шолја од омилениот чоколаден крем. FIC_0031FIC_0032Мало тавче за печење обложете го со хартија за печење и наполнете го со смесата.FIC_0035Печете во загреана рерна на 175 степени, 30 минути.FIC_0041FIC_0040*Доколку сакате рецептот можете да го збогатите едно пакетче ванилин шеќер.

You may also like
Медени колачиња (посно)
Лепчиња од соништата
Потпечена паста со брокула
Мини Калцоне

Остави коментар