contact@gotvimesofico.mk

11
сеп

Авокадо Мезе

Многу добро мезе што ќе ги изненади сите! FIC_0162Рецептот не е тежок, чисто е служи само како идеја! Уште една одлична идеја за предјадење! И да не заборавам, децата ги обожаваат!

Ќе исечете едно авокадо на осминки.FIC_0155Секоја осминка ќе ја извалкате прво во брашно, потоа во изматено јајце и на крај во лебни трошки! 

Е толку е! :) :) :) 

Ги пржите во загреано масло на 180 степени, додека не заруменат. 

Сосчето можете да го играте како сакате! Направете сос по ваша желба, јас додадов барбиќу сос! Топ ми оди!

Направете го и пуштете ми фотка да видам како ви излегло! 😉FIC_0158

 

You may also like
Медени колачиња (посно)
Лепчиња од соништата
Потпечена паста со брокула
Мини Калцоне

Остави коментар