contact@gotvimesofico.mk
Month

ноември 2015

Туна Салата

Потребни состојки ½ китка Марула ½ китка Рукола Половина главица црвен кромид Една рака пченка ½ конзерва Туна (90гр) маслиново масло Крутони...
Read More

Ловечки компир

Потребни состојки: 800гр. компири 1 чешне лук 100гр сланина 40гр путер 2 лажици брашно 300мл млеко 100гр кисела павлака Свеж копар Магдонос...
Read More

Сорбе од Праски

Состојки: 10 ливчиња босилек 1 шолја (200гр) шеќер ¾ шолја (180мл) вода 700гр праски 1 лажица сок од лимон Начин на подготовка:...
Read More