contact@gotvimesofico.mk
Month

октомври 2015

Индиски Крекери

Потребни Состојки: 2 шолји Брашно 1 лажичка Кари ½ лажичка Сол ¼ лажичка Сода ¼ лажичка Црн Бибер ½ шолја Вода Семки...
Read More

Лимон Тарт

Потребни Состојки: За тесто: 125гр Путер 250гр Брашно 2 лажици шеќер прстохват сол 1 Јајце За крем: 4 Јајца 1 Жолчка од...
Read More

Порчета

Потребни Состојки: Свински Пафлак ½ китка Рукола 100гр Фета сирење кора од 1 Лимон 1 Јајце 75гр Ореви 3 парчиња леб 3...
Read More

Погача цвет

Потребни Состојки: 550мл млеко 20гр свеж квасец 1 лажичка шеќер 1 лажица сол 1кг брашно тип 400 60мл сончогледово масло Шунка 250гр...
Read More