contact@gotvimesofico.mk

Тестенини

Омилениот тест!

Кифла корнети

Ми се јавува мајка ми и ми вика: “Тргам накај тебе, имам топ рецепт да ти покажам!” И ете ти ја за 20 минути ѕвони...
Read More

Њоки со спанаќ и лук

Лукот е корен кој се повеќе се користи во медицината заради своето делотворно дејство, од друга страна лукот е неизоставен дел од секој добар и...
Read More

Интегрален домашен леб

Потребни Состојки: 1 шолја (250гр) Интегрално брашно 3 шолји (250гр) Бело брашно 1 сув квасец 5 лажици мелен сусам малку семки од сончоглед 60гр растопен...
Read More

Индиски Крекери

Потребни Состојки: 2 шолји Брашно 1 лажичка Кари ½ лажичка Сол ¼ лажичка Сода ¼ лажичка Црн Бибер ½ шолја Вода Семки Ким 3 лажици...
Read More

Погача цвет

Потребни Состојки: 550мл млеко 20гр свеж квасец 1 лажичка шеќер 1 лажица сол 1кг брашно тип 400 60мл сончогледово масло Шунка 250гр Крем сирење 250гр...
Read More