contact@gotvimesofico.mk

Предјадења

Пушти го приборот на загревање!

Рижото со ракчиња

Ок, рижото ми е едно од омилените јадења, поготово кога е со било кои морски плодови!  Лесно е дечки само следете го рецептов и не...
Read More

Домашни “Багел” лепчиња

Се работи за еден од најпопуларните лепчиња на светот, иконата на Њујоршките сендвичи! Багел лепчињата се всушнот многу лесни за правење! После овој рецепт секој...
Read More

Фантастичен селски леб

Во последно време се повеќе работам на рецептури поврзани со леб. Верувам дека месење леб е посебна дарба и техника и посебно ги почитувам рецептурите...
Read More

Пенарлија

Пенарлија е класичен струмички рецепт кој почесто се готвел во минатото, но и денес е дел од дневното мени на многу домаќинства. При посета на...
Read More

Лепчиња од соништата

Да, овие се буквално лепчиња за какви што сонуваме сите ние гурмани на белиот свет! Се работи за лепчиња кои можете да ги искористите за...
Read More

Мини Калцоне

Ми се пријаде пица ама поинаку спакувана! 😉 Одговор на ова е Калцоне или Стромболи, јас се одлучив за првата варијанта! За почеток ви треба...
Read More

Киноа салата

Оваа салата ја открив пред 2 или 3 години и од тогаш редовно е на моето мени! Нема многу филозофија и секој може да ја...
Read More

Туна Врап

Ми се пријаде нешто свежо, вкусно и хранливо… Решив да си напраам туна врап и да го споделам со вас! 😉Ќе набавите големи тортиљи или...
Read More