contact@gotvimesofico.mk

Предјадења

Пушти го приборот на загревање!

Посен Леб

Кој вика дека во време на пости не може да се јаде добро?! Еве ви варијанта на леб кој има малку блага жичка и е...
Read More

Домашна Тортиља

Конечно рецепт за тортиљи! Многумина од вас ми побараа ваков рецепт и ви ветив дека ќе ви дадам… еве конечно рецепт во чекори покриени со...
Read More

Крем Супа од Морков

Состојки: Моркови 8-10 ком (по крупни) 50гр путер 1 парче ѓумбир (3-4 сантиметри) 2 чешниња лук 2 коцки за говедски бујон 1 гранче рузмарин Млечна...
Read More

Туна Салата

Потребни состојки ½ китка Марула ½ китка Рукола Половина главица црвен кромид Една рака пченка ½ конзерва Туна (90гр) маслиново масло Крутони Оригано Начин на...
Read More

Индиски Крекери

Потребни Состојки: 2 шолји Брашно 1 лажичка Кари ½ лажичка Сол ¼ лажичка Сода ¼ лажичка Црн Бибер ½ шолја Вода Семки Ким 3 лажици...
Read More