contact@gotvimesofico.mk

Посно

Без паника, и посното е вкусно!

Банички со Компир

Постот уште малце ќе заврши, а мене тек сеа ми дојде инспирација за посни рецепти! Шо да праам? Шо да праам? Банички со компир ќе...
Read More

Совршен Хумус

Којзнае од кога немам праено Хумус… денес е денот! Се работи за многу лесен рецепт, се што ти треба е блендер! Нема да ве замарам...
Read More

Лингвини со Димен Лосос

Во овој рецепт специјална состојка ми е димениот лосос! Го обожавам! Секогаш го комбинирам во секакви комбинации од салати до пасти и сендвичи. Денес ќе...
Read More

Печена Шкрапина

Кога се работи за риба сум многу пребирлив. Шкрапина ми е една омилените риби! Незгодна е за чистење, признавам, али се исплати за секој залак!...
Read More

Периодов е измислен за погача! Барем кај мене дома секогаш во овој период имало погача! У најмала рака кифлички! Тука е и госпожа руска салата...
Read More

Домашен Леб

Нема подобро од тоа да си замесиш леб! Кога би требал да одберам помеѓу купечки и домашен леб, секогаш одбирам домашен! Еве ви рецепт за...
Read More

Лосос во лиснато тесто

Често готвам Биф Велингтон, меѓутоа од неодамна ми текна дека со квалитетно парче риба можам слободно да направам и фиш велингтон, па така одлучив на...
Read More