contact@gotvimesofico.mk

Посно

Без паника, и посното е вкусно!

Леб со суви домати

Многу едноставно, а ништо друго не ви е потребно како додаток. Во вангла за месење ставете 400гр брашно од кое 300гр обично бело брашно и...
Read More

Фантастичен селски леб

Во последно време се повеќе работам на рецептури поврзани со леб. Верувам дека месење леб е посебна дарба и техника и посебно ги почитувам рецептурите...
Read More

Киноа салата

Оваа салата ја открив пред 2 или 3 години и од тогаш редовно е на моето мени! Нема многу филозофија и секој може да ја...
Read More

Магичен леб

Последниве 6 месеци интензивно работам на разни рецептури за леб. Овој рецепт секогаш сум го скокал од причина што е многу краток. Кога конечно го...
Read More

Мезе од тиквички

Периодов е таков и ни налага да јадеме што повеќе лук! Е сеа, за да не морам да го јадам како бонбони, морам да смислувам...
Read More
1 2 3 6