contact@gotvimesofico.mk

Десерти

Добро е кога јадењето завршува слатко!

Брза и лесна торта

У старт да се договориме, оваа торта кошта малку повеќе од некои домашни торти (не е толку страшно), али тоа е само затоа што е...
Read More

Лиснати Срциња

Состојки: 1 јаболка 200гр готов пудинг од чоколадо Малку бадем на листови (за декорација) Готово лиснато тесто 2 лажички шеќер Карамел Цимет Сите ги изненадувате...
Read More

Сорбе од Праски

Состојки: 10 ливчиња босилек 1 шолја (200гр) шеќер ¾ шолја (180мл) вода 700гр праски 1 лажица сок од лимон Начин на подготовка: Во мало длабоко...
Read More

Лимон Тарт

Потребни Состојки: За тесто: 125гр Путер 250гр Брашно 2 лажици шеќер прстохват сол 1 Јајце За крем: 4 Јајца 1 Жолчка од јајце сок од...
Read More