contact@gotvimesofico.mk

Десерти

Добро е кога јадењето завршува слатко!

Летни лимон колачи

Идеш на одмор и децата ти пекаат за нешто блачко… тука настапуваш со топ летен рецепт! Лесен, не ти зема многу време а вкусот е...
Read More

Крем Карамел

Нема полесен рецепт за крем карамел од овој! Не можете да згрешите! 😉Се што ви треба е: 10 јајца 11 лажици шеќер (плус шеќер за...
Read More

Принцес Крофни

Тесто за принцес крофни ви е истото тесто како за еклери. Се што се менува е формата и кремот. И да бидеме на чисто кремот...
Read More

Конголез

Се работи за десерт кој е француски класик. Едноставен, лесен и многу вкусен! 😉Во сад за матење ставете белки од три јајца, додадете им 200гр...
Read More

Чизкејк

Многу добар рецепт и пробан од многу мои блиски пријатели. По стотици проби решив да ви го дадам рецептот за мојот перфектен чизкејк! 😉Ќе купите...
Read More