contact@gotvimesofico.mk

Десерти

Добро е кога јадењето завршува слатко!

Милиброд со чоколадо

Ми се пријаде нешто благо и решив да склопам Милиброд, немам правено којзнае од кога.  Рецептот оди вака: Во сад за месење ставете 500мл млако...
Read More

Мини Павлова

Овој десерт ни е омилен по дома, често си го готвиме, па решив за денешниов ден да го споделам со вас! На Ивана и е...
Read More

Колач од моркови

Кога ќе најдам добри моркови обично купувам поголема количина. Шо купив-купив ама не можеме да ги дојадеме! Решив да склопам колач од моркови! Одличен десерт...
Read More

Чоколадна Торта

Види кога се работи за чоколадна торта јас сум многу едноставен и конкретен! Сакам да биде цела чоколадна! Знам дека има доста добри да се...
Read More

Чоколадна пица

Овој рецепт децата го обожаваат! Никогаш не можете да згрешите со оваа пица! 😉 Замесувате тесто од 1кг брашно (по можност тип00), 500мл вода, 20гр...
Read More
1 2 3 8