contact@gotvimesofico.mk

Главни јадења

Големо финале на масата!

Њоки со спанаќ и лук

Лукот е корен кој се повеќе се користи во медицината заради своето делотворно дејство, од друга страна лукот е неизоставен дел од секој добар и...
Read More

Ловечки компир

Потребни состојки: 800гр. компири 1 чешне лук 100гр сланина 40гр путер 2 лажици брашно 300мл млеко 100гр кисела павлака Свеж копар Магдонос   Начин на...
Read More

Порчета

Потребни Состојки: Свински Пафлак ½ китка Рукола 100гр Фета сирење кора од 1 Лимон 1 Јајце 75гр Ореви 3 парчиња леб 3 лажици маслиново масло...
Read More

Италијанско Рижото

Потребни Состојки: 300гр Карнароли ориз (Ориз наменет за рижото) 2 чешниња лук 1 ловоров лист 1 главица кромид 100гр путер 5 лажици маслиново масло 75гр....
Read More