contact@gotvimesofico.mk

За добредојде

Ajде да јадеме заедно

Ако готвиш или едноставно си гурман и љубител на најразлични вкусови тогаш си на вистинското место. Салата, богат ручек, тестенини или пак вкусен десерт, без разлика што и да одбереш запомни дека секој оброк е повкусен кога е споделен. Затоа ајде да да јадеме заедно.

Прочитај повеќе

 

Влези во светот на вкусовите!

За секого по нешто приготвено со многу љубов и внимание.

 

 

Салата со плаво сирење

Затопли времево па може наместо класичен оброк да си дозволиме некоја салатичка! 😉Ќе исецкате третина од главица ајсберг салата – ја обожавам оваа зелена салата...
Read More

Полнети печени шампињони

  Мезе над мезињата! Многу вкусно и лесно за правење…Ќе набавите поголеми шампињони со мало ноже ќе го извадите стеблото и ќе ги издлабите внимателно....
Read More

Капрезе салата

Капрезе е уствари наједноставната салата во која ви се битни само квалитетот на состојките! Од причина што Македонија има многу добар домат, Капрезе е на...
Read More

Летни Тиквички

Полнети тиквички ми е едно од омилените ручеци! Ги имам пробано во сто варијанти оваа е една од подобрите! Нема месо и е супер рецепт...
Read More

Брускети

Фудбалот кај и да е ќе почне, се собирате пред ТВ и нормално ви треба мезенце!   Што правите, багет леб го сечете на косо...
Read More

Зеленчукова Лазања

Ова е малку поинаква лазања, различно се гради од стандардната. Превкусна е! На рингла ќе ставите длабоко тенџере и во него ќе спуштите 1 ситно...
Read More

Аранчини

Се работи за италијански класик! Многу вкусно рецептче! Многу добро изгледа и ќе им се допадне на целото семејство! 😉 Јас го служам најчесто како...
Read More
1 2 3 16